
“Furfangos Sára kifundált terve erre az évre
Ebben az évben minden hónapban más – más ország nemzeti ételeit fogom elkészíteni, terveim szerint hetente kétszer, akarom mondani Sára terve szerint.
Na mivel indítjuk az évet?”
A hot dog után evezzünk sokkal egyszerűbb vizekre: mekendcsííííízzzzz
Amikor úgy érezzük, hogy baromira”Rossz anyák” vagyunk, és éppen csapkodnak a hullámok, mert a változatosság kedvéért újra rohanunk: iskolamunkapostabankiskolakülönórabalettmatekházifullonaszennyestartódekenyériskellholnapraésnincsapánakvasaltingedeholvanmáravacsi….. Ismerős?
Hát jöjjön egy laza mac and cheese, csapjuk a tésztát a tejbe, max hangerőre a hangfalat, mulassunk Cotton Joeval és arassuk le a vacsora utáni babérokat!
Hozzávalók:
●200 g Cornito szarvacska tészta
●20 g vaj
●20 g barna rizsliszt
●200 ml víz
●500 ml tej
●150 g reszelt, vörös cheddar sajt (Sára szerint Trapp Istvánnal jobb )
●1 kávéskanál só
●1 csipet őrölt fehér bors
●1 csipet szerecsendió
●1 kávéskanál fokhagymapor
Elkészítés:
●A vajat forrósítsuk fel egy lábosban, keverjük hozzá a lisztet és pár pillanatig pirítsuk.
●Öntsük hozzá fokozatosan a vizet és a tej felét, közben folyamatosan keverjük, nehogy csomós legyen.
●Ha felforrt, tegyük bele a tésztát és kapcsoljuk alacsonyabbra a tűzhelyet, hogy éppen csak gyöngyözzön.

●Fedjük le a lábost és főzzük puhára a tésztát. Közben gyakran keverjük meg, és ha szükséges pótoljuk a folyadékot, vagyis öntögessük hozzá a maradék tejet. A folyadék mennyisége a tésztától függ, ezért ne adjuk hozzá rögtön az elején az összes tejet.
●Ha megpuhult tészta, keverjük hozzá a reszelt sajtot, fűszerezzük és forraljuk fel.


Tálaljuk ízlés szerint sajttal szórva. Én nagyon szeretem parmezán sajttal.
Extra köret:

