Gyúrt tészta doves farm fehér kenyérlisztből

Túrós tészta

Azon filóztam ma délután, hogy mi legyen holnapra az ebéd a menzás kamaszomnak. Pici fiam kicsit nyűgös volt, nem találta a helyét, ilyenkor egy jó opció, ha bevonom őt is a főzésbe. Egy kis gyúrásra, nyújtásra bármikor kapható a segédem. Így jött a hirtelen ötlet, hát gyúrjunk tésztát, úgyis rég volt grízes tészta. Mire a tészta elkészült és mindenki szinte jóllakott belőle üresen, a lányom megszánt és közölte: jó lesz ez túróval is. A férjem hevesen bólógatott, jó bizony, csak legyen hozzá sok szalonna.

Hozzávalók:

  • 300 g doves farm fehér kenyérliszt
  • 4 db “M”-es méretű tojás

A főzéshez jó sok sós víz.

Elkészítés:

  • A lisztből és a tojásokból gyúrjunk rugalmas tésztát.
  • Osszuk 4 egyenlő részre és liszttel megszórt felületen nyújtsuk mind a 4 bucit hajszál vékony téglalappá.
  • A 4 téglalapot tegyük egymásra, de szórjuk meg mindegyik tetejét liszttel, hogy ne ragadjanak össze. Így sokkal gyorsabb a tésztát csíkokra vágni.
  • Vágjuk tetszőlegesen fel a tésztát. Én ezt egy pizzavágó segítségével tettem.
  • Bő, sós vízben, pár perc alatt főzzük puhára a tésztát. A megfőtt tésztát szűrjük le és alaposan öblítsük át hideg vízzel.

Jó étvágyat hozzá!

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s