Piskóta Szafi Free hajdinás piskóta lisztkeverékkel tojással és tojásmentesen, Szafi Free vaníliás zabpuding krémmel

Mi szerencsére a tojásra nem vagyunk érzékenyek, nyugodtan fogyaszthatjuk, de hajtott a kíváncsiság, hogy milyen lesz a piskóta tojás nélkül. Próbáltam már más lisztekkel is (kisebb, nagyobb sikerrel), a kakaós általában sikerül, de a natúr piskóta kifog rajtam. Hogy legyen összehasonlítási alapom, sütöttem egy abszolút hagyományos, tojásos verziót is a Szafi Free hajdinás piskóta lisztkeverékkel.
Konklúzió: talán a tojásos verzió egy kicsit légiesebb, de az íz alapján igazából el sem tudnám dönteni, hogy melyik a vegan. Ezek után, ha tojásmentes piskótát kell sütnöm, már tudom, hogy garantáltan sikerem lesz ezzek a liszttel.
Egy kicsit térjünk vissza az ízekhez. A hajdina igencsak megosztó gabona, az embereket két táborra osztja: van akinek nagyon bejön, a másik tábor még az illatát is messze elkerüli. Oké, nem szabad ennyire kategórizálni, mert vagyok pl. én, aki egyik tábort sem igazán erősítem. Ha van választási lehetőség, akkor a hajdinamentes liszetért nyúlok először. Kivételt képeznek ez alól a Szafi lisztkeverékekből készült kenyerek, zsemlék, mert azokhoz kifejezetten szeretem keverni a hajdinát tartalamzó liszteket. Na ezt bogozza ki, aki tudja 🙂 Igazából oda szerettem volna kilyukadni, hogy még a nagyon finnyás kamaszom sem szúrta ki a hajdinát a sütiből, szóval az első tábor is tegyen nyugodtan egy próbát, pláne, ha a tojásmentesség is fontos szempont.
A tojásmentes verziónál lépésről-lépésre betartottam a csomagon található utasításokat, annyi különbséggel, hogy az édesítő helyett most cukrot használtam.
A vegan (tojásmentes) piskóta receptjét itt találjátok (én most fél adagot sütöttem egy 20 cm-es pite formában):
A tojásos verzió, ahogy én készítem nagyon egyszerűen:
Hozzávalók egy 26 cm-es gyümölcstorta formához:
- 3 db “M-es” méretű tojás
- 3 evőkanál cukor (vagy eritrit)
- 3 evőkanál Szafi Free hajdinás piskóta lisztkeverék (https://www.dietas-termekek-webshop.hu/szafi_free_vilagos_piskota_lisztkeverek_1000g_glutenmentes_tejmentes_tojasmentes_olajmentes_vegan_4365?keyword=pisk%C3%B3ta)
Elkészítés:
- A gyümölcstorta formát kenjük ki alaposan vmilyen zsiradékkal és szórjuk meg egy kevés liszttel, így garantáltan nem fog beleragadni a piskóta. A sütőt melegítsük 170 fokra (én hőlégkeverésen szoktam sütni, mert így szebben süt a sütőm, de ezt érdemes mindenkinek kitapasztalni)
- A tojásokat keverjük habosra a cukorral és óvatosan forgassuk bele a lisztet.
- A masszát simítsuk a formába és kb. 20 perc alatt süssük készre. Érdemes mindig tűpróbát végezni!
- A piskótát hagyjuk kissé a formában hűlni, majd óvatosan borítsuk ki.
Én a tetejére most egy fantasztikusan finom és egyszerű vaníliás krémet készítettem Szafi Free vaníliás zabpudingból és egy kevés növényi tejszínből. Mióta ezzel készítettem a francia krémest, azóta nagy sláger nálunk.
Hozzávalók:
- 100 g Szafi Free vaníliás zabpuding (https://www.dietas-termekek-webshop.hu/szafi_free_vanilias_zabpuding_por_glutenmentes_tejmentes_tojasmentes_kukoricamentes_szojamentes_300_g_4725?keyword=puding)
- 400 g növényi tejital
- 50 g cukor (vagy eritrit)
- 200 ml növényi tejszín
Elkészítés:
- Egy lábosban keverjük csomómentesre a pudingot, a cukrot a tejitallal, majd folyamatos kevergetés mellett főzzük sűrűre. Tulajdonképpen ahogy felforr, már kész is van.
- A tűzről levéve keverjük hozzá kézi habverővel a tejszínt, ezze lazítjuk a krémet.
- Ha kihűlt a krém, már kenhetjük is a piskóta tetejére.
- Díszítsük ízlés szerint a kedvenc gyümölcseinkkel. Én most barackot és banánt karikáztam rá.





Jó étvágyat hozzá!
Szponzorált tartalom!
A Szafi termékeket itt tudjátok megvásárolni: https://www.dietas-termekek-webshop.hu/